Serio Pro. Warsztaty dla przyszłej branży filmowej - zaproszenie

„Serio Pro. Warsztaty dla przyszłej branży filmowej” to ponad 70 godzin profesjonalnych warsztatów, 4 bloki tematyczne i 2 niezależne ścieżki edukacyjne. To przede wszystkim praktyka, praca na własnych pomysłach, pobudzanie kreatywności, improwizacje aktorskie i spora dawka wiedzy filmowej. To również konsultacje i spotkania z twórcami oscarowych i canneńskich dzieł.

Uczestnicy projektu będą mogli podążać jedną z dwóch ścieżek edukacyjnych: tworzenia filmu lub scenariusza serialu. W drodze towarzyszyć im będą doświadczeni i uznani eksperci, m.in. laureatka dwóch Oscarów Ewa Puszczyńska („Ida”, „Strefa interesów”), scenarzysta najpopularniejszych polskich seriali codziennych Wojciech Nerkowski („Pierwsza miłość”, „BrzydUla”, „M jak Miłość”) czy reżyser dźwięku Michał Kosterkiewicz („Informacja zwrotna”, „Klangor”, „Kruk”). Warsztatowicze zagłębią się w podstawowe reguły produkcji filmowej w czterech blokach tematycznych, od preprodukcji do dystrybucji.

Większość zajęć warsztatowych odbędzie się w dniach 12-18 sierpnia 2024 r. w Szkole Filmowej w Łodzi. Ponadto uczestnicy wezmą udział w Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2 dni między 23-28 września 2024 r.) oraz 15. Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi (24-25 października 2024 r.) Całkowity koszt udziału w projekcie (udział w zajęciach warsztatowych, pełne wyżywienie, nocleg podczas Festiwalu w Gdyni) wynosi 499 zł (ścieżka edukacyjna „tworzenie filmu”) lub 699 zł (ścieżka edukacyjna „scenariusz serialu”).

Szczegółowe informacje dotyczące projektu, formularz rekrutacyjny oraz regulamin uczestnictwa w warsztatach znajdują się na stronie projektu: serio.pro/warsztaty-dla-przyszlej-branzy-filmowej-start/ Rekrutacja trwa do 4 lipca 2024 r.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kreatywnych oraz ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami projektu są: Szkoła Filmowa w Łodzi, Extreme Emotions, Lava Films, Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film, Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis”, Festiwal Kamera Akcja, Studio Munka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Uniwersytet Łódzki.

Więcej informacji znajdą Państwo: TUTAJ

Serio Pro plakat