Wykładowczynie i studentki Wydziału Filologicznego UŁ laureatkami stypendiów DAAD

Cztery przedstawicielki Wydziału Filologicznego UŁ znalazły się w gronie laureatów stypendiów DAAD Polska. Wręczenie dyplomów stypendialnych odbyło się 21 maja w Ambasadzie Niemiec w Warszawie.

Prof. Karolina Prykowska-Michalak z przedstawicielami DAAD: drem Martinem Krispinem (Dyrektorem Biura DAAD w Warszawie) i Jensem Beiküfnerem (Dyrektorem Departamentu ds. Gospodarki DAAD)
dr Joanna Bednarska-Rydzewska
Viktor Elbling, Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce
Justyna Styś
Wiktoria Stępień

Dr Joanna Bednarska-Rydzewska (Instytut Filologii Germańskiej UŁ) i dr hab. prof. UŁ Karolina Prykowska-Michalak (Katedra Dramatu i Teatru UŁ) otrzymały prestiżowe stypendia badawcze DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) dla wykładowców wyższych uczelni. Dr Bednarska-Rydzewska będzie prowadziła badania na Uniwersytecie w Lipsku, natomiast prof. Prykowska-Michalak na Uniwersytecie w Monachium.

Wyróżnione zostały również dwie studentki łódzkiej germanistyki. Wiktoria Stępień i Justyna Styś uzyskały stypendia DAAD na wyjazd na Szkołę Letnią do Wittenbergi.

Serdecznie gratulujemy!

Foto: ©DAAD/DAAD Polska/Ambasada Niemiec